Fu driver bibelbutikken i Yi Yang Church og forteller at de store omveltningene i Kina førte til at troen gikk tapt i familien etter tre generasjoner.
- Jeg visste jeg kom fra en kristen slekt, men var ikke selv en troende, sier Fu.
- Jeg giftet meg med en mann fra en kristen familie, der faren fremdeles var en troende. Min svigerfar fikk en svulst på hjernen som gjorde at han ikke kunne snakke. Det eneste han klarte å si var fire vers fra 1 Kor 13 om kjærligheten. Dette fikk meg til å tenke mye på tro. Svigerfaren min kunne ikke komme seg til kirken alene på grunn av sykdommen, derfor ble jeg med ham. Sakte men sikkert begynte Gud å bearbeide meg, og jeg ble kristen i 1992.
Fu elsker jobben i bokhandelen.
- Vi selger 200 bibler i året, forteller hun.
- Jeg har jobbet her i tolv år, og det beste med denne jobben er at jeg kan være med på å bringe folk til Herren. Iblant kommer ikke-kristne for å kjøpe bibler og kristen litteratur fordi de er nysgjerrige. En pensjonert mann ble kristen på denne måten. Nå har han kjøpt minst 20 bibler for å gi de videre.
- Bibler koster 15 yen (ca 13 kr), en overkommelig pris for de fleste i dette området, særlig fordi det er betraktet som en verdifull bok. Men det er fremdeles altfor dyrt for mange som bor på landsbygda. Der er det fremdeles et stort behov for flere bibler, avslutter Fu.
Les flere troshistorier fra Kina:
Rans nye bibel
Lille Ran på 10 år tror på Jesus selv om foreldrene hans ikke er kristne.
Les mer
- En bibel til sønnen min
Sønnen deres ble kristen etter at Gud helbredet ham.
Les mer
Bibelsjåføren
Guo Bin (41) er på veien hver uke med bilen full av kartonger med bibler.
Les mer
Leseopplæring i kirken
Driver leseopplæring - med Bibelen som lærebok.
Les mer
Bibelen som lærebok
- Å lære å lese er å få oppfylt en drøm, sier Wen De Xie.
Les mer
Glorias historie
- Jeg skjønte ikke hva Jesus skulle med en ung kvinne som meg.
Les mer
Cheng Chao Bing forteller
- Jeg hadde ikke engang hørt om Jesus før jeg traff min kone.
Les mer
Bibelreparatøren
Xia Cheng Xiang ble kristen etter å ha lest Bibelen for sin mor.
Les mer
Tilbake til artikkeloversikt: Bibeldagen 2011
På Bibeldagen 2011 samler vi inn penger til:
- Papir til bibeltrykking – 10 kroner for en bibel!
- Oversettelse til minoritetsspråk
- Bibeldeler til utdeling i kirkene
- Litteratur til seminarer og bibelskoler
Vær med og støtt bibelarbeidet i Kina!