Gå til innhold

11 Kort tid etter ga Jesus seg på vei til en by som heter Nain. Disiplene og en stor folkemengde dro sammen med ham.

Illustrasjonsfoto: Bibelselskapet

Foto: Illustrasjonsfoto: Bibelselskapet

- Dette er sprengstoff!

29. august 2018.

Andreas Norli, leder for Ungdom i Oppdrag, mener boka "RIK bibelbruk" er en av de viktigste bøkene om kristen tro som er utgitt i år. Felles for de fleste menigheter er nemlig et ønske om å bruke Bibelen mer enn de gjør i dag. "RIK bibelbruk" møter dette behovet med praktiske og livsnære eksempler.

Andreas Norli
Foto: Ungdom i Oppdrag
Andreas Norli, leder for Ungdom i Oppdrag i Norge, er en av dem som varmt anbefaler boka "RIK bibelbruk"

«I ettermiddag leste jeg en bok. Nå sitter jeg med følelsen av at denne boken kan bli blant de viktigste om kristen tro som er utgitt i Norge dette tiåret. Det er en forutsetning for denne dristige påstanden: Det er at mange mennesker over hele Norge leser den og anvender prinsippene (og metodene) Sagrusten skriver om.» (fra Andreas sin blogg andreasnorli.no)

Drømmen for "RIK bibelbruk" er at høytlesing av Bibelen skal få mer rom i alle samlinger i menigheten, og at norske menigheter skal begynne med samlinger hvor hovedsaken er å lese Bibelen sammen. Samlinger som ikke trenger mye forberedelse, men som består av en gruppe mennesker som møtes for å lese Bibelen sammen.

De tre bokstavene i ordet er første bokstav i tre andre ord og uttrykk:

R for «Regelmessig»
I for «I fellesskap»
K for «Kontinuerlig»

Verden rundt kommer mennesker sammen for å lese Bibelen regelmessig, til en fast tid og på et fast sted. De sitter ikke alene, men leser den i fellesskap, og de leser kontinuerlig, det vil si gjerne flere kapitler i sammenheng. Hvordan blir Bibelen brukt hos dere? Det er mange som synes at vi får for lite tid og ro – til ettertanke, til å følge de lange linjene gjennom tekstene. Tid til å fordype seg og tenke de lange tankene, de som kommer når du lever deg inn i en historie. Og tid til å samtale med hverandre om teksten. Den tida ønsker vi å vinne tilbake med "RIK bibelbruk."

Bestill "RIK bibelbruk" til menigheten, bibelgruppa eller til egen inspirasjon! En bok koster 189,-kr, men vi tilbyr også pakker til rabattert pris:

3 bøker: kr 498,-
6 bøker: kr 996,-

(for bestilling av flere bøker send e-post til post@bibel.no) 

RIK bibelbruk er godkjent av Kristelig Studieforbund. Grupper og kurs som benytter boka, kan søke om statsstøtte
til studiearbeid. Les mer på www.k-stud.no eller ta kontakt på e-post: post@k-stud.no.

Ny nettside for RIK bibelbruk:

På nettsiden bibel.no/rikbibelbruk finner du ressurser som kan brukes fritt av både enkeltpersoner og menigheter:

- Bibelleseplaner
- Avataleskjema for bibellesevenner
- Info om bibelmaraton og bibelustillinger
- Info om inspirasjonssamling
- Bilder og videoer til nedlastning
- Tips til hvordan å bruke boken "RIK bibelbruk"
Bibelselskapet


Epost: post@bibel.noTelefon: 47 97 64 50
Postadr: Pb.6624 St.Olavs plass 0129 OSLO
Besøksadr: Bernhard Getz' gate 3 0165 OSLO